Biuro Karier

strefa_zawodowa_1Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom rynku pracy oraz sygnałom jakie otrzymywaliśmy zarówno z zewnątrz, jak również od samych studentów, specjalnie dla Was stworzyliśmy w I etapie specjalną zakładkę na stronie internetowej – tzw. Strefę Zawodową UZZM. Jednak w miarę rozwoju Uczelni i widocznego dużego zainteresowania tą tematyką, w II etapie przekształciliśmy ją w Uczelniane Biuro Karier. Informacje zawarte w Biurze Karier skierowana są do STUDENTÓW i ABSOLWENTÓW UZZM oraz PRACODAWCÓW naszego Regionu.

Jeśli jesteś studentem lub absolwentem UZZM i dopiero wchodzisz na rynek pracy lub jeśli chcesz zmienić dotychczasową drogę zawodową, a może po prostu twoim celem jest podniesienie kwalifikacji, to Biuro Karier UZZM pomoże Ci osiągnąć te cele.

A może jesteś pracodawcą i poszukujesz wykwalifikowanych pracowników? Jeśli tak, to zachęcamy do przesyłania do nas swoich ofert. Z chęcią udostępnimy je naszym studentom. Dzięki temu, jako pracodawca poszerzysz grono osób, do których skierujesz swoją ofertę, a co za tym idzie, będziesz mógł wybrać pracownika najbardziej odpowiadającego Twoim oczekiwaniom.

Priorytetami jakimi stawiamy sobie w ramach Biura Karier jest przede wszystkim pomoc:

  • naszym studentom i absolwentom, którzy szukają pracy, praktyki lub stażu oraz chcącym uzyskać poradę zawodową i informację o rynku pracy,
  • pracodawcom poszukującym najodpowiedniejszych kandydatów na praktyki i wolne miejsca pracy.

W Biurze Karier znajdziecie wiele informacji – począwszy od Ofert praktyk, staży i ofert pracy, przez rozmowy z Pracodawcami z naszego Regionu, po informacje dotyczące spotkań z Doradcą Zawodowym i przydatne linki.

Zachęcamy do odwiedzania naszego Biura Karier, które na bieżąco będziemy udoskonalać, a na stronie internetowej zamieszczać ciekawe oraz użyteczne informacje – zarówno dla osób dopiero wkraczających na ścieżkę zawodową, jak i dla tych z Was, którzy w przyszłości będą chcieli się przebranżowić czy też ubiegać się o podwyżkę i awans. W szczególności zachęcamy do czytania artykułów w Poradniku w Dziale Doradztwo Zawodowe. Będę to newsy dotyczące rozwoju osobistego, kariery zawodowej i biznesu. Poradnik tworzony jest przez naszych pracowników przy wsparciu Doradcy Zawodowego UZZM.

Nasi absolwenci również znajdą ważne dla siebie informacje, a także będę mieli możliwość wstąpienia do Klubu Absolwenta oraz podzielenia się z nami informacjami dotyczących ich losów zawodowych po zakończeniu nauki w UZZM.

Pracodawcy również mają swoje miejsce w Biurze Karier – w dziale Formularz dla Pracodawców. To w tym miejscu będą mogli zgłosić swoje oferty pracy, praktyk i staży. Dzięki temu poprzez ogłoszenia zwiększą zasięg swojej rekrutacji i będą mieli możliwość zyskania kompetentnych i wykształconych pracowników.

Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania lub swoje sugestie, co do funkcjonowania Biura Karier, to jesteśmy otwarci na Wasze propozycje. Swoje sugestie prosimy zgłaszać do p. Marty Ambroziak-Sieradzkiej pod nr tel: 76 749 89 25 lub e-mailowo: biurokarier@uzzm.pl

Comments are closed